A

Asuman Krause

Asuman Krause Biyografisi

Manken, sunucu, şarkıcı, oyuncu

Asuman Krause, 1 Mart 1976 tarihinde Adapazarlı Çerkes anneyle Alman babanın kızı olarak Almanya’da Berlin’de doğmuştur. Anne ve babası Asuman Krause küçükken boşandı. Ablası babasıyla, kendisi annesiyle yaşar. Annesi o sırada Berlin’in en iyi üç restoranından birini işletmektedir. İlkokul 1. sınıftayken Türkiye’ye dönerler. Ankara’ya yerleşirler. Ankara’daki Alman konsolosluğunun okulunda bir sene okuduktan sonra her yerde Almanya’ya döner ve 1993 yılına değin babası ve ablasıyla aynı evi paylaşır.

Basketbolcu almak isteyen Asuman Krause, Almanya Genç Ulusal Basketbol Takımı’na girdi, Berlin’in en iyi 10 oyuncusu arasındaydı. Basketbol hakemliği de yaptı.

1993 yılında 17 yaşındayken annesi ablasıyla onu alıp Türkiye’ye geldi. yeniden Almanya’ya dönemedi. O sıralarda Türkçe bilmiyordu. Annesi önce Ankara TED‘e götürdü lakin Krause’yi almadılar. İzmir Özel Türk Koleji’ne de önüne konan gazeteyi okuyamadığı için kabul edilmedi. Daha Sonra Bodrum da Bodrum Lisesi’ne girdi. Böylece okula öncelik verdi ve eskisi dek basketbol oynayamadı.

Bodrum’da okuduğu lise bitene dek orada oturdular, sonradan annesi Alanya‘ya yerleşti. Asuman Krause, teyzesiyle Ankara’da yaşamaya karar verdi. Sonradan Ankara’da Alman havayolu şirketi Aero Lloyd’a girdi. Orada bilet kesmeyle işe başladı, sonra üç kişilik ofiste raporları yazdı. Süpervizörlük yaptı.

1998 yılında katıldığı yarışmada Türkiye ikinci güzeli seçilmiştir. Bu yarışmadan sonra mankenliğe başladı. Krause 2002 yılında, İsviçre saat firması Maurice Lacroix’in, “Masterpiece” serisi için çıkardığı “Süre ve Zamansızlık” temalı takviminde yer aldı. Yüksek ücretle ünlü ressamların “nü” tablolarındaki figürler gibi poz verdi.

2005 yılında “Yaz Sabahı” isimli shovun sunuculuğunu yaptı. Benzer sene “Sen Ne Dilersen” adlı filmde oyunculuğa adım attı. “Daha Sonra Görme” (2005) dizisinde Metin Şentürk ile başrolü paylaştı. Yine aynı yıl “Benzer Çatı Aşağı” (2005) adlı yapımda rol aldı. “No Şavaş Yes Manken” tiyatro oyununun ardındaki, Kandemir Konduk‘un “İyi Aile Çocuğu” tiyatrosunda başrol alarak oyunculuğunu pekiştirdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Göktepe

Asuman Krause, 2006 yılında mankenliği bırakarak şarkıcılığa başladı.

Çekimleri Arjantin’de yapılan “Fear Factor” yarışmasını sundu. Show TV’de yayınlanan Whipeout yarışmasını sunuculuğunu yaptı. 2013 yılında “Çocuk Oyuncağı” yarışmasını sundu. Star Tv’de Fear Factor Extreme adlı programı sundu.

Asuman Krause, Almanca, Türkçe, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Kazandığı parayı gayrimenkule yatıran Asuman Krause, 2013 yılında Bodrum Gündoğan’da kendi adını taşıyan bir site yaptırdı. Keza Türkbükü’nde de denize nazır birçok evi var.

Asuman Krause, 2011 yılında oyuncu Ümit Erdim ile birlikte oldu.

2011’in Kasım ayında FOX’ta yeniden yayınlanmaya başlayan Var Mısın Yok Musun isimli müsabaka programının sunuculuğunu yaptı.

Asuman Krause, 20 Haziran 2015 tarihinde Show TV ekranlarında yeni başlayan, Mustafa Ceceli ve Bengü’nün ekip kaptanları olacağı “Kapışma” isimli yarışma programında sunuculuk görevini üstlendi.

28 Kasım 2015 tarihinde Star TV’de başlayan “Big Brother” adlı yarışmanın sunuculuğunu üstlendi.

100 gün devam edecek olan Big Brother 8 bayan ve 8 erkek yarışmacının katılımı ile 28 Kasım 2015 tarihinde StarTv’de başladı. Asuman Krause‘nin sunuculuğunu yaptığı yarışmada, Alphan Yuvalı, Arsel Şentürk, Çağla Çoban, Demir Kırılmaz, Funda Güven, Gökçen Yurt, Gülşen Dinçer, Hüseyin Kantarcı, İdil Naz Kaluç, Oktay Yavuzarslan, Övünç Aydemir, Rezan Denizmen, Seda Gümüşçü, Sinan Aydemir, Tuğra Özer, Yasin Özegemen yarışacaktır.

Albümleri :
2006 – Çok Yalnızım
2008 – Kukla

Filmleri ve Dizileri :
2010 – Çift (TV Dizisi)
2008 – Ece(Hilal) (TV Dizisi)
2006 – Karanlıkta Makyaj (Seslendirme) (Sinema Filmi)
2006 – Aynı Çatı Aşağıda (Neşe)(TV Dizisi)
2005 – Daha Sonra Görme (Zeynep)(TV Dizisi)
2005 – Sen Ne Dilersen (Melek) (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı