A

Atakan Işıktutan

Atakan Işıktutan Biyografisi

2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak.

Atakan Işıktutan, 6 Aralık 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Rizelidir. 2016 yılında Maltepe Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünde yüksek lisansa başladı ve hala devam ediyor. Sporla 4 yaşında yüzmeyle tanıştı ve o günlerden sonra hayatından hiç çıkarmadı. İlkokul, ortaokul ve lise yılları basketbolla geçti, İstanbul içerisinde hoş başarılar elde etti.

Atakan Işıktutan, 2013 yılında basketbolu bıraktı ve fonksiyonel fitness adı aşağı CrossFit’le tanıştı. Son yıllarda CrossFit yarışmalarına katılıp başarılar sergiledi. 2018 yılında yapılan son şampiyonada kendi kategorisinde 1., tekrar benzer sene yapılan salon Türkiye Kürek Şampiyonası’nda 2.oldu. Hem diksiyon ve oyunculuk eğitimleri aldı.

Rol aldığı ilk dizi olan Paramparça dizisinde Atakan Işıktutan, Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Ebru Özkan, Leyla Tanlar, Nursel Köse, Uzlaşma Falay, gibi oyuncularla birlikte çalışmıştır.

Atakan Işıktutan, 9 Nisan 2017 tarihinde Fox Tv‘de oynamaya başlayan, Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Süleyman Çobanoğlu yazdığı, başrolü Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Burç Kümbetlioğlu, Bahadır Vatanoğlu, Uğur Biçer, Alican Albayrak, Hakan Dinçkol ve Doğan Bayraktar‘ın paylaştığı Savaşçı dizisinin kadrosunda yer aldı ve Üsteğmen Oktay karakterini canlandırdı.

Atakan Işıktutan, 2 Şubat 2019 tarihinde Tv8‘de başlayacak olan Survivor 2019 TürkiyeYunanistan’da yarışacak. Türkiye ekibinde Atakan Işıktutan, Bora Edin, Büşra Yalçın, Ecem Onaran, Hakan Kanık, Hikmet Tuğsuz, Felek Karakaya, Melisa Emirbayer, Okay Köksal, Seda Ocak, Sude Burcu, Yusuf Karakaya adlı yarışmacılar olacak.

2 Temmuz 2019 tarihinde Bodrum’dan canlı yayınla ekranlara gelen Survivor 2019’un şampiyonu Yusuf Karakaya oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayhan Şahenk

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Savaşçı (Üsteğmen Oktay)(TV Dizisi)
2014 – 2016 – Paramparça (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı