A

Ayça Ayşin Turan

Ayça Ayşin Turan Biyografisi

Karagül dizisindeki “Ada” rolüyle üne kavuşmuştur.

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 tarihinde Sinop‘da doğmuştur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinopludur. Beş abisi, bir ablası vardır. Sinop’da liseyi bitirene değin okudu. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünü kazanınca İstanbul’a taşındı. 1.67 boyunda ve 52 kg ağırlığında olan Ayça Ayşin Turan, kumral saçları ve yeşil gözleriyle büyük alkış topluyor.

Tümay Özokur ajansına ast olarak çalışmaktadır.

8 yaşından beri oyunculuğu düşünen Ayça Ayşin Turan, o dönemlerde okulda acemi olarak tiyatro oyunlarına katıldı. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Hale Özcan tiyatrosunda aldı. Ayça Ayşin Turan, hem Avustralya’da oyuncu koçu Ferit Selçuk’tan oyuncu dersleri almıştır. Avustralyalı manken Miranda Kerr’e olan benzerliği ile uyarı çekmektedir. Keza Sinop Belediye Konservatuarı’nda da eğitim görmüştür. 7 yaşından beri keman çalmayı biliyor.

2011 yılında Cem Kılıç, Ceyda Tepeliler, Zeynep Dörtkardeşler, Selma Güneri’nin oynadığı Dinle Sevgili dizisinde “Gülfem” rolüyle oyunculuğa başladı.

2013 yılında yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı ve başrollerini Ece Uysal, Mesut Akusta, Yavuz Bingöl ve Şerif Sezer‘in paylaştığı “Karagül” dizisinde Ada karakterini canlandırarak tanınır oldu.

2015 yılında yönetmenliğini Özcan Deniz’in yaptığı “Şirin Tehlikeli” adlı sinema filminde Şükrü Özyıldız ile başrolü paylaştı.

Ayça Ayşin Turan, 9 Aralık 2017 tarihinde yapılan 44. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nin sunuculuğunu Cem Davran ile beraber yaptı.

2017 yılında yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı “Meryem” dizisinde başrolde oynarken öteki rollerde Furkan Andıç, Cemal Toktaş, Serenay Aktaş, Bestemsu Özdemir, Açelya Topaloğlu, Selim Erdoğan, Necmi Yapıcı, Ayta Sözeri, Ayten Uncuoğlu gibi oyuncular vardır.

Ödülleri :
2015 – 2. Türkiye Altın Palmiye Televizyon ve Basın Ödülleri yarışmasında Şirin Tehlike adlı filmde Yılın Çıkış Yapan Sinema Oyuncusu ödülünü aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Asil Nadir

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Meryem (Meryem) (TV Dizisi)
2016 – Altınsoylar (Burcu Günebakan) (TV Dizisi)
2015 – Sevimli Tehlikeli (Zeliş) (Sinema Filmi)
2013 – 2015 – Karagül (Ada Şamverdi) (TV Dizisi)
2011 – 2012 – Dinle Sevgili (Gülfem) (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı