A

Aycan Nurcan Şencan

Aycan Nurcan Şencan Biyografisi

Aycan Nurcan Şencan, 1987 yılında İsveç’de Uppsala kentinde Aycan ve Nurcan ikiz kardeş olarak doğmuşlardır. Babaları Oğuz Şencan, anneleri Zuhal Günaçtı moda tasarımcısıdır. İkizler daha 9 yaşında iken annelerinin defilelerine çıkmaya başlamıştır. Lise eğitimi bitene kadar İsveç’de yaşadıktan sonradan 18 yaşında üniversite eğitimi için Amerika’ya Los angeles’a girmişler. Aycan Şencan, Los Angeles kentindeki Santa Monica College’de Hoş Sanatlar Akademisi Sinema ve Televizyon bölümünde okuyarak 2012 senesinin Mayıs ayında mezun olmuş. Nurcan Şencan ise grafik üzerine okumuştur.
Los angeles’ta 8 yıl yaşamışlar. Nurcan grafik, Aycan ise sinema im almıştır. İsveççeyi ve İngilizceyi esas dili gibi konuşuyorlar bunun yanı sıra derdini anlatabilecek kadar da Almanca biliyorlar.

2013 yılında Aусan Şenсan, katıldığı Kainat Güzeli уarışmasında Zerafet Kraliçesi oldu.

2014 yılında “Bu Tarz Benim” adlı müsabaka programına katıldı.

Sunuculuğunu Hikaye Serter‘in üstlendiği, jüri üyeliğini Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu, İvana Sert ve Uğurkan Erez’in yaptığı “Bu Stil Benim” adlı yarışmada Ayşenur Balcı, Ayşegül Melisa Doğan, Buse Doğanay, Esra Özüver, Ezgi Beyler, Gizem Güler, Gizem Kayaalp, Melek Balkan, Nur Bozar, Istek Özden, Roza Şake, Epilepsi Ayşem Koçoğlu, Tuğçe Ergişi, Meltem Keklik ile yarıştı.

7 Aralık 2014 tarihinde “Bu Tarz Benim” adlı yarışmaya Metin Arolat misafir jüri üyesi olarak katılırken Emine Ün de şarkıları ile geceye renk katacak.

20 Aralık 2014 tarihinde yapılan “Bu Stil Benim” final gecesinde birinciliği Aycan Nurcan Şencan kardeşler aldı. jüri oylamasında Ayşenur Balcı veEzgi Baylar ile birinciliği paylaşamayan ikizler, ardından noter huzurunda açıklanan SMS oylamasının sonuçları ikizler Aycan Şencan ile Nurcan Şencan’ı birinci yaptı. Ayşenur Balcı ikinci, Ezgi Efendiler üçüncü oldu. İkizler Aycan ve Nurcan 100 bin liralık büyük ödülü aldılar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arif Pamuk

31 Ağustos 2015 tarihinde Tv8 ekranlarında başlayan 4. Sezon “İşte Benim Stilim” yarışmasına katıldı. Jüri üyeliğini İvana Sert, Nur Yerlitaş, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez’in yaptığı ve sunumunu Hikaye Serter’in yaptığı bu yarışmada Aycan Nurcan Şencan, Ayşegül Melisa Doğan, Ayşenur Balcı, Çiğdem Çelik, Emel Özkızıltaş, Ezgi Beyler, Ezgi Ünal, Gizem Güler, Gülnihal Samimiyetle, Gülşah Yılmaz, Maria Surina, Nazlı Hamarat, Nazlı Sultan Plato, Özden Cerrahoğlu, Tuğçe Ergişi ile yarışacak.

5 Eylül 2015 gecesi yapılan birincil eleme gecesinde Jüri oylaması sonunda Maria Surina elendi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı