A

Aydın Uğurlular

Açık Fikirli Uğurlular Biyografisi

Aydınlatılmış Uğurlular (Kuşum Açık Fikirli), bütün adı Muharrem Aydınlatılmış Uğurlular’dır. 1 Temmuz 1966 tarihinde istanbul’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Şelale’dir. İlk ve ortaöğreniminin arkasından Üniversite Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Cam Bölümünde başladı, sonradan Dokuma Sanatları Bölümüne geçerek diplomasını buradan aldı. Gerisinde, idareci olma idealiyle İstanbul Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi´nde işletme iktisadı eğitimi alarak idare üzerine uzmanlaşma yaptı.
Türkiye´de eğitimini tamamladıktan daha sonra Milano‘ya gitgide artarak bir zaman dokuma üzerine staj yaptı. Stajını tamamlar tamamlamaz Türkiye’ye döndü ve bir dönem dokuma alanında işletmecilik yaptı.

Yirmili yaşlarında Müzik yaşamına vokallik yaparak başladı. Sonra da kulüplerde sahnelere çıktı. Haldun Dormen´in ‘Çılgınlar’ adlı müzikalinde rol aldı. Bir süre Sezen Aksu´nun vokalistliğini de yaparak müzik sektöründe ismini duyurmaya başladı.

Kuşum Kültürlü, 90’lı yıllarda Arzu Yıldız ile birlikte Televizyonlarda sabahtan programı Sabahtan Şekerleri’ni sundu.

1998 yılında “Mutlu Yıllar Kuşum” adı ile çıkardığı albümü yüzünden lakabı “Kuşum Aydın” olarak kaldı. On bir şarkı seslendirdiği bu albranjörlüğünü meşhur müzik adamı Garo Mafyan üstlendi. İlk video klip çalışması, sözleri Zeynep Talu Kurşuncu’ya bestesi Garo Mafyan’a ait “Kuşum” adlı şarkı için gerçekleştirildi. Parça, hareketli ritimleri ve akılda daimi sözleriyle albümün listelerde üstteki sıralara çıkmasını sağladı.

Aydın, bu albümde iki de olağan şarkı yorumladı. Yusuf Nalkesen’e ait “Seninle Bir Sonbahar” ve sözleri Ömer Bedrettin Uşaklı’ya, bestesi K. Ali Rızabey’e ait “Yıldızların Altında”. Albümün ikinci klibi olan “Vallahi”nin yönetmenliğini ise kendisi yaptı ve bu birincil yönetmenlik denemesiyle bir diğer yeteneğini de sergilemiş oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aylin Coşkun

Kuşum Aydın, Pelin Çini ve Sacit Aslan‘ın sunduğu Aramızda Kalsın programında 2008 yılından beri Tülay Çakır isimli saç stilistiyle evli olduğunu açıkladı.

Kuşum Açık Fikirli, 2008 yılından beri Almanya‘da yaşamış Tülay Çakır ile evli idi. 2013 yılında boşandı.

Maslak’taki Mashattan Evleri’nde oturmaktadır.

Albümleri :
1995 – Aydın Havası
1998 – Mutlu Yıllar Kuşum
2000 – Kanki
2005 – Kırmızı Kart
2009 – Şeker
2010 – Pardon Canım Kültürlü Ben
2011 – Evlenme

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı