A

Aydoğan Vatandaş

Aydoğan Vatandaş Biyografisi

Fuat Avni‘ olarak tanıdık Twitter hesabının gerçek yöneticisinin ABD‘de yaşayan Aydoğan Vatandaş olduğu belirlendi.

Aydoğan Yurttaş, 1974 yılında istanbul’da doğmuştur. 1988 yılında Deniz Lisesi’nden mezun oldu. 1995 yılında Deniz Harp Okulu’ndan ayrılan Aydoğan Yurttaş, aynı sene Aksiyon dergisinde gazeteciliğe başladı. 1995-2000 yılları aralarında Aksiyon dergisinde muhabirlik- yazarlık gibi çeşitlik görevlerde bulundu. [line Aydoğan Vatandaş, 2001 yılında Fatih Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

2000-2004 yılları aralarında Süre gazetesinde muhabirlik, editörlük ve köşe yazarlığının yanı sıra Karakutu Programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

Aydoğan Yurttaş, 2006 yılından 2016 yılının Ağustos ayına kadar ABD‘nin New York şehrinde yaşadı. 2009-2011 yılları aralarında The New School’da medya alanında yüksek lisans yaptı ve aynı zamanda Today’s Zaman gazetesinde çalıştı. Pensilvanya‘daki Alvernia Üniversitesi‘nde doktora yaptı.

2013 yılında New York Soho bölgesindeki Babylon’da Brezilyalı Camila Oliveira ile evlendi ve New Jersey’nin Clifton bölgesinde yaşıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ‘nün Twitter’da propaganda arabulucu olarak kullandığı “Fuat Avni” hesabına istihbarat sağlayan trol ekibini saptama etti.

Darbeci FETÖ terör örgütünün birkaç yıldır sosyal medya twitter üzerinden propagandasını yapan Fuat Avni‘nin Aydoğan Vatandaş olduğu anlaşıldı.

Seyyar Wi-Fi’ler aracılığıyla internete bağlanan ve ABD‘den gönderilen şifreli SMS’leri Twitter mesajına dönüştüren şahsın, FETÖ medyasının ABD temsilcisi Aydoğan Yurttaş olduğu ortaya çıktı. FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe sürecinden sonradan propaganda ve devlet kurumlarındaki özel bilgileri paylaşma amacıyla açtığı “fuat avni” hesabını idare eden kişinin Aydoğan Yurttaş olduğu bilgisini ise kanımca ABD Federal Soruşturma Servisi (FBI) verdi. Fuat Avni’nin deşifre olması ve FETÖ tarafından Türkiye’den nasıl kaçırıldığı ise az kalsın filmlere konu olacak cinsten

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Atalay Demirci

Aydoğan Vatandaş, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Güvenlik ve Adalet gibi kurumlarına sızdırdığı militanları aracılığıyla elde ettiği dar ve kritik bilgileri Cumhurbaşkanı’na yakın bir birey imajı vererek Twitter’dan paylaşıyordu. Twitter mesajlarını AVM’lerde yer alan cafelerde oturarak yazan vatandaş, hiçbir şekilde cafelerin Wi-Fi hatlarını veya kullandığı GSM hattının sağladığı internet hizmetini kullanmadı. Yurttaş, internete bağlanabilmek için bir internet servis sağlayıcı şirketin verdiği seyyar Wi-Fi hizmetini kullandı.

1997-2015 yılları arasında özelikle komplo teorileri üstüne yazılı 18 adet kitabı yayınlanan Aydoğan Vatandaş’ın son olarak umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında güya iddiaların kaleme alındığı ‘Hungry for power (İktidar Hırsı-Baskı Zehirlenmesi: Erdoğan’ın Cadı Avı ve Devlet)’ isimli kitabı 2015 yılı içerinde yayınlandı.

Aydoğan Vatandaş’ın ‘Ergenekon Terör Örgütü‘ adını ilk defa 1996’da kullanan kişi olduğu öne sürülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı