A

Aykurt Nuhoğlu

Aykurt Nuhoğlu Biyografisi

Aykurt Nuhoğlu, 15 Eylül 1959 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. 1973 yılından beri istanbul’da yaşamaktadır. Fenerbahçe Lisesi’ni bitirdikten daha sonra yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu.
Aykurt Nuhoğlu, siyasi hayatına SHP üyeliği ile başladı. SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Ayrı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri bulunan Nuhoğlu; CHP İl Idare Heyeti Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde Lokal Yönetimden Sorumluluk Sahibi İl Başkan Yardımcılığı yaptı, CHP bünyesinde öbür ve farklı komisyonlarda çalıştı.

1985 yılından beri Atamer İnşaat olarak çevre düzenlemeleri, park-bahçe projeleri, hastane ve konferans merkezleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda bambaşka projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Atamer İnşaat’ın Idare Heyeti Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği’nin kurucuları arasında bulunan Aykueği ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi çoğu derneğe üye olduğu gibi bununla beraber Nuhoğlu Vakfı Idare Heyeti üyesidir.

Aykurt Nuhoğlu,1994 yılında diş doktoru Ebru Nuhoğlu ile evlendi. (d.1995)oğlu ve (d.2001) kızı vardır.

Gençlik yıllarından bu yandan sosyal demokrasinin ilkelerini benimsemiş olan Aykurt Nuhoğlu, siyasette akıcılık ve değişimin büyük önem taşıdığının bilincindedir. Yepyeni bir siyaset özgürlükçü ve katılımcı bir yerel idare anlayışı ile Kadıköy’ü kendisi gibi Kadıköylü vatandaşlarla birlikte idare etmek nedeniyle belediye başkanlığına namzet olmuştur.

16 Şubat 2014 tarihinde CHP Parti Meclisince eski Kadıköy Belediyesi Başkanı Selami Öztürk‘ün yerine, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Aykurt Nuhoğlu Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak açıklanmıştır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan şeçimlerde Kadıköy Belediye Başkan olarak seçilmiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Antonio Stokes
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı