A

Ayşegül İşsever

Ayşegül İşsever Biyografisi

Ayşegül İşsever, 20 Eylül 1962 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. 1987 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatrosunda çalışmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Devlet Tiyatrosunda disiplin kurulu üyesi ve tiyatro oyuncusu olarak çalıştı.
Ayşegül İşsever, Tümay Özokur ajansına tabi olarak çalışmaktadır.

Ayşegül İşsever, 2012 yılında yazan Antonio Skarmeta’nın romanından uyarlanan “Ateşli Dayanma” oyununda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosunda; Kâinat Kurtaran, Derya Çetinel, Derya Keykubat, Derya Şimşek, Hamit Erentürk, Levent Öktem, Mert Turak, Nilay Bağ ile beraber oynadı.

2015 yılında, yazar Jose Sanchıs Sınısterra’nın eseri olan “Son(suz) Hikaye” oyununda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Büyük Kasaba Tiyatrosunda; Jülide Kural ile birlikte oynadı.

Mayıs 2015 ayında Levent Üzümcü’nün Büyük Kasaba Tiyatroları’ndan ihraç edilmesine tepki göstererek İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatroları Disiplin Kurulu üyesi ve tiyatro oyuncusu Ayşegül İşsever, görevinden istifa etti.

8 Aralık 2014 tarihinde TRT 1’de başlayan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul Gazi’yi canlandırırken Esra Bilgiç Halime Hatun karakterini canlandırdı. Ayşegül İşsever de Ümmü’l- Hayr Dadı karakterini canlandırırken diğer rollerde ise Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı, Cengiz Çoşkun, Burcu Kıratlı ve Osman Soykut gibi isimler rol aldı.

Temmuz 2015 yılında Kanal D ekranlarında başlayan “Yaz’ın Öyküsü” adlı dizide Ece Çeşmioğlu, Yaz karakterini canlandırırken; Vildan Atasever, Tansel Öngel, Çağdaş Iftihar Öztürk, Tuğçe Uyanık, Tarık Ündüz, Deniz Gürzumar, Ayşegül İşsever, Zühtü Erkan, İncilay Şahin ve Zehra Daştan da rol aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayta Sözeri

2016 yılında başrollerini Hande Doğandemir, Serkan Çayoğlu ve Berk Hakman‘ın paylaştıkları romantik komedi dizisi “Hayatımın Aşkı”nda Nesrin Cerrahoğlu karakterini oynadı. Dizide öteki rollerde Başarı Algöz, Zeynep Eronat, Sadi Celil Cengiz, Yonca Evcimik, İlker Aksum, Avni Yalçın gibi oyuncular oynadı.

2 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu Gupse Özay‘ın yazdığı “Görümce” adlı filmin yönetmenliğini Kıvanç Baruönü yaparken başrolde Gupse Özay oynadı, diğer oyuncular ise Buğra Gülsoy, Eda Ece, Zeynep Kankonde, İnci Pars, Anıl Tetik, Larissa Gacemer, Demet Akbağ, Ayberk Atilla, Ayşegül İşsever oldu.

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2015 – Son(suz) Hikaye : Jose Sanchıs Sınısterra– İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu
2012 – Ateşli Sabır : Antonio Skarmeta – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – Görümce (İsmet)(Sinema Filmi)
2016 – Hayatımın Aşkı (Nesrin Cerrahoğlu) (TV Dizisi)
2015 – Yaz’ın Öyküsü (Nevra) (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Diriliş: Ertuğrul (Ümmü’l- Hayr Dadı) (TV Dizisi)
2012 – Adını Feriha Koydum 2.Sezon (Hülya) (TV Dizisi)
2011 – Sudan Sebepler (Ayten) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Doludizgin Yıllar (Saliha) (TV Dizisi)
2005 – Ömer Seyfettin: Perili Köşk (Saadet) (TV Filmi)
2005 – Ömer Seyfettin: Niçin Varlıklı Olamamış – Zeytin Ekmek (Semiha) (TV Filmi)
2005 – Kandil (Filiz) (TV Filmi)
2005 – Dolunay (Hümeyra) (TV Dizisi)
2005 – Belalı Baldız (TV Dizisi)
2004 – Kadın İsterse (TV Dizisi)
2002 – Emanet (TV Dizisi)
2000 – Üzgünüm Leyla (TV Dizisi)
1993 – Hastane (TV Dizisi)
1989 – Alıştık Bundan Böyle (TV Dizisi)
1985 – Kızlar Sınıfı Yarışıyor (Cansu) (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arif Nihat Asya
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı