A

Aysun Kayacı

Aysun Kayacı Biyografisi

Oyunculuk tecrübesi de bulunan Ntv‘nin “Haydi gel bizimle ol” adlı programında dile getirdiği “Köydeki çoban ile benim oyum bir olmamalı” düşüncesiyle, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da eleştirilmiş, fotomodel, manken, oyuncu.
Aysun Kayacı, 23 Mart 1981‘de istanbul’da dünyaya geldi. Az Önce 15 yaşındayken fuar standlarında mankenlik kariyerinin ilk adımlarını attı. Bir kız kardeşi var. Annesi bir otelde temizlik görevlisiydi, babası Selahattin Kayacı ise balıkçı idi. Anne babası boşanmıştır. Başarılı defans oyuncusu Emre Aşık ile 7 takvim uzun süreli birlikteliği magazin medyası göre evlilikle sonuçlanacağı şeklinde yorumlandığı dönemde sona erdi. Peşinde yapımcı Fatih Aksoy ile birlikte oldu.

Aysun Kayacı, 1997 yılında 16 yaşında Elite Model Look’u kazandı. Ve davet dünyasına manken olarak başladı. Mankenlik hayatının arkasında TV ekranlarında bir çok dizi film ve reklamlarda oyunculuk yapan Aysun Kayacı; bir takım televizyon programlarında spiker olarak da çalıştı.

2004 yılında 12. MGD Altın Tarafsız Ödülleri‘nde “Yılın En İyi Mankeni” ödülünün sahibi oldu. İlk oyunculuk tecrübesini Zehirli Çiçek dizisinde yaşadı. Oyunculuk serüveni sırasıyla; 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar, 2007 yılında Gürültüsüz Gemiler adlı diziler peşine düşüp takip etti. Kısık Ateşte 15 Dakika adlı sinema filminde de şarkıcı rolündeydi.

2007 – 2008 yıllarında Pepsi Max firmasının ses getiren reklam filminde oynadı.

Yeditepe Üniversitesi, Tarih bölümünde eğitim fark etti, Aysun Kayacı, Müjde Ar Çiğdem Anat ve Pınar Kür ile beraber “Haydi Gel Bizimle Ol” adlı televizyon programını da sundu. Haldun Dormen ile birlikte özel bir kanalda şarkı yarışması sunuculuğu yaptı.

27 Mart 2008 tarihinde laf konusu programda, Türkiye’de böylece fazla kişinin düşündüğü şekilde ve George Orwell‘in Hayvanlar Çiftliği (roman)’ında Stalin“Bu ne biçim demokrasi? Benim verdiğim oy ile ayaktakımının, dağdaki çobanın oyu eşit olabilir mi?” sözleri yüzünden Adıyaman ve İlçeleri Dayanışma Derneği Başkanı Şükrü Orak ve avukatı Hacı Orhan göre hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuş ve “Basın Yoluyla Hakaret” suçundan Türk Suç Oluşturan Kanunu 301. maddesinden dava açılması istenmiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayhan Sonyürek

Aysun Kayacı, 3 yıldır birlikte yaşadığı bankacı Efe Kapancı ile 2012 yılının Ekim ayında Londra’da Lanesborough Oteli’nde evlendi. evlendikten sonradan da Londra‘da yaşamaya başladı.

Filmleri :
2011 – +18
2010 – Cumaya Kalsa
2008 – Gece Gündüz
2008 – Şeytanın Pabucu
2007 – Doktorlar
2007 – Gürültüsüz Gemiler
2006 – Kısık Ateşte 15 Dakika
2006 – Doktorlar
2006 – Ümit Milli
2005 – Çat Kapı
2000 – Zehirli Çiçek
1999 – Umut Yolcuları

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/etiket/aysun-kayaci-ifsa/aysun kayaci ceptelofonuaysun kayaci ifşa

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı