B

Bar Refaeli

Bar Refaeli Biyografisi

İsrailli dünyaca ünlü modeldir.

Bar Refaeli, 4 Haziran 1985 tarihinde Hod Hasharon, İsrail’de Yahudi bir aile olan Rafael ve Tzipi çiftinin kızı olarak doğmuştur. 1,75 boyunda olan Refaeli İsrail’in kırsal kesiminde ailesine ait bir beygir çiftliğinde büyüdü. 3 abisi vardır.

Bar Refaeli, modelliğe 8 aylılam filmlerinde oynadı. Sonraları diş telleri takması gerektiğinden reklam yıldızlığına ara verdi. On beş yaşına geldiğinde ise profesyonel bir model olmuştu. Elle, Maxim, Cosmopolitan, Vogue gibi dergilerle çalıştı.

2000 ve 2001 yılında İsrail’de katıldığı bir çekicilik yarışmasında “Yılın Modeli” ödülünü kazandı. Profesyonelliğe adım attıktan sonra ilk kez yurt dışına açıldığı Dim markasından sonradan Vogue, Cosmopolitan, Elle ve Maxim gibi dünyaca ünlü dergilerin kapaklarını süsledi.

Bar Refaeli, Pilpel, Castro ve Victoria-s Secret, Hurley İnternational, Aqua Bendita gibi ünlü markaların kataloglarında yer aldı. 2009 yılında Sports Illustrated Swimsuit Issue kapak modeli oldu.

2006 yılında GQ İtalya’nın Mart sayısınnin kariyerindeki bir başka önemli nokta da 2009 yılında kapak modeli olduğu “Sports Illustrated Swimsuit” ile çalıştığı dönemdir

İsrailli manken popülerliği tamamen beyaz perde yapımcılarının da dikkatini çekmiş ve HimBouzaglo’nun yönetmenliğini üstlendiği 2011 yapımı “The Session” filminde rol almıştır. Bu filmde Bar Refaeli, hastalarından birine karşı takıntılı bir ayla gelen psikoloğun gerilim batmış öyküsünün anlatıldığı filmde sergilediği başarılı performansla bir kere daha dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır.

Bar Refaeli, 2003 yılında Arik Weinstein ile evlendi. 2005 yılında boşandı. Kasım 2005 yılından itibaren 6 yıl sinema oyuncusu Leonardo Di Caprio ile nişanlandı ve 2011 yılı Mayıs ayında ayrıldılar. 24 Eylül 2015 tarihinde meslek adamı Normal Ezra ile İsrail’in Hayfa kentinde evlendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bahar Olgun

2015 yılında “X Factor İsrail” adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

Ödülleri :
2013 – Viyana Moda Ödülü – Stil Icon

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Kidon (Einav) (Sinema Filmi)
2011 – Session (Eden) (Sinema Filmi)
2008 – Eretz Nehederet (Duba’s roommate) (Tv. dizisi)
2005 – Pick Up (Noa Zuckerman) (Tv. dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı