B

Banu Noyan

Banu Noyan Biyografisi

Tasarımcı, Koreograf, Organizatör

20 Ocak 2020 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda yarışmasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri üyeliği yapmaktadır.

Banu Noyan, üniversite eğitimini, Halkla İlişkiler Ve Tanıtım yüksek Lisans’ yaparak tamamlamıştır. Ardından New York Üniversitesi’nde İşletme Doktorası yapmıştır.

Banu Noyan, Türkiye’nin en kayda değer koreograf ve organizatör isimleri aralarında yer almaktadır. Halkla ilişkiler ve organizasyon denildiğinde birincil akla gelen isimlerden birisidir. Günümüzde ulusal ve milletlerarası düzeyde, ses getiren ve getirecek olan çoğu büyük organizasyonun altına imzasını atmaktadır. Geçmişten günümüze, Basın ve Halkla ilişkiler alanında dev kuruluşlarda üstteki seviye yöneticilik yapmıştır. Hem onlarca çekicilik yarışması ve yüzlerce moda gösterisinde koreograflığı üstlenen ad olmuştur.

Banu Noyan, ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşları için de projeler üretmekte ve hayata geçirmektedir.

Banu Noyan’ın 2007 yılında boşandığı gazeteci Ayhan Işık ile olan birincil evliliğinden Banu Miray Işık (d.2006) adında bir kızı vardır. 2009 yılının son aylarında oyuncu Özgür Özgülgün ile birlikte oldu.

Banu Noyan, 2018 senesinde Sanatçı Ruhlu Sanatlar Akademisi’ni kurmuştur. Sektöre yeni eğitimli gençler kazandırmak için tecrübeli ve profesyonel ekibi ile çalışmalarını sürdürmektedir. Derya Alabora, Hüseyin Avni Danyal, Murat Durağan, Neslihan Yargıcı, Reyhan Karaca, Çağnur Gürsan, Akasya Asıltürkmen, Hazım Körmükçü gibi çoğu kıymetli ad eğitmen olarak Artistik Sanatlar Akademisi’nde ödev yapmaktadırlar.

Banu Noyan, 24 Ağustos 2019 tarihinde yüksek bilgisayar mühendisi ve reklamcı İbrahim Cet Çağlayan ile Hollanda Türk Büyükelçiliği’nde Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan‘ın kıydığı nikâhla evlendi.

25 Kasım 2019 tarihinde TV8 ekranlarında başlayan Doya Doya Moda yarışmasında Banu Noyan, Gülşah Saraçoğlu, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez ile birlikte Jüri üyeliği yaptı. 7 Şubat 2020 tarihinde işlerinin yoğunluğu nedeni ile jüri üyeliğinden ayrıldı yerine Seray Sever geldi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Boris Johnson

Üyesi olduğu kuruluşlar ve hizmetleri:
Vefa Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi.
Türk Yürek Vakfı’nda İcra Kurulu Üyesi ve İletişim Başkanı.
Popsav Popüler Müzik Sanatı Vakfı Idare Heyeti Üyesi.
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yüksek Danışma Şura Üyesi.
Çocuk Suçlarını Önleme Derneği’nde Projeler Koordinatörü

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı