A

Dr.Ayla Aydın

Hale Aydınlatılmış Biyografisi

Dr. Ülkü Kültürlü, Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Işık Halkası Aydın, 1965 yılında doğmuştur. 1989 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde mikrobiyoloji alanında doktora yaptı.

Ayla Aydın, İlaç sektöründe klinik incelemeler, saha koordinatörü ve medikal danışman olarak atama yaptı. Sağlık Durumu Ocağı Hekimliği, Toplum Sağlığı Merkezi Hekimliği ve Başkanlığı, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Doktorluğu ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Dr. Ayla Aydın, 2014 yılında Afiyet Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığında birim sorumlusu olarak göreve başladı. Haziran 2016 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Dairesi Başkanı görevini yürütmektedir.

Dr. Hale Aydınlatılmış, Evli ve bir çocuk sahibidir.

Dr. Hale Aydın, 10 Mart 2020’de Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca kadar oluşturulan Sağlık Durumu Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Durumu Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda bulunan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Alev Kara,
Prof. Dr. Tevfik Veciz,
Prof. Dr. Alpay Cefa,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alper Taşdelen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı