F

Fulya Kalfa

Fulya Kalfa Biyografisi

CNN TÜRK Asıl Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaktadır.

Fulya Kalfa, 13 Temmuz 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslıcan isminde bir kız kardeşi vardır. Ankara’da Özel Arı Lisesi’nden mezun oldu. İhsan Doğramacı’nın kurduğu Bilkent Üniversitesi‘nde Amerikan Kültürü Ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Fulya Kalfa, Sadri Alışkın Kültür Merkezi’nde Esas Oyunculuk eğitimleri aldı.

Televizyonculuk kariyerine, 2005 yılında TV8 kanalında yayınlanan “Erkan Tan ile Başkent’ten” adlı programla başlayan Fulya Kalfa, siyasetten sanata dek çok sayıda programda editörlük, yapımcılık ve yönetmenlik yaptı. Başarılı ad aynı zamanda kariyerine İstanbul‘da devam ettirme kararı aldıktan daha sonra TV8‘de çoğu müzik, eğlence, life style programın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendi.

Televizyonculuk kariyerinde edindiği deneyimleri ekran önüne taşımaya karar verip Ciner Yayın Grubu tarafından ismi değiştirilecek olan Kanal 7/24 adlı spor kanalında spikerlik yaptı. “Spor Sayfası”, “Orta Saha” ve “Aktarma Dosyası” adlı programları keza hazırladı, hem sundu hem de yorumladı. Yazmaya olan ilgisini de aksatmayıp köşe yazıları kaleme aldı.

2016 yılında Habertürk TV‘ye geçen Fulya Kalfa, gece bülteni, ara duyuru ve Belli Başlı Haber’in sunuculuğunu yaptı. 2018‘in eylül ayında CNN Türk‘e aktarma oldu.

Fulya Kalfa, CNN TÜRK ekranında hafta içi her gün yayınlanan Günün Sonu programıyla uzun vakit izleyicileriyle buluştu. daha sonra CNN TÜRK Esas Haber bülteninin sunuculuğunu yapmaya başladı.

Arananlar:
Fulya Kalfa Frikikleri

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Faruk Gürler
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı