L

Lütfiye Pekcan

Lütfiye Pekcan Biyografisi

Lütfiye Pekcan, medya dünyasında keza haberci ayrıca programcı olarak yer aldı.

Lütfiye Pekcan, 1966 yılında doğmuştur. 1984 yılında başladığı Ankara Üniversitesi – İletişim Fakültesi Basın ve Yayınlama Yüksek Okulundan 1988 yılında mezun oldu.

1984, 1989 yılında TRT Haber Merkezinde muhabir olarak televizyon hayatına başlayan Lütfiye Pekcan, Star TV’de Reha Muhtar ile ‘Alev Hattı‘ programında yapımcı olarak da çalıştı. Sonrasında Show TV Ateş Hattı. Show TV Haber Müdürlüğü yaptı. 2000 yılında ayrıldı ve Londra’ya gitti.

Londra’dan döndükten sonra 2000-2002 yıllarında CNN Türk Haber Müdürlüğü yaptı. Ardından TV8’de program müdürlüğü ve ANKA Haber Ajansı‘nda İstanbul Temsilciliği yaptı. 2007 Şubat ayında Cine 5‘te başladığı İç Yapımlar Müdürlüğü görevinden 2008 yılının Nisan ayında ayrıldı. sonra D Productions Program Müdürü oldu.

Lütfiye Pekcan, Nerde ne olay varsa oraya gitti. Mudanya davasında 3 ay oradan canlı yayın yaptı. Depremde deprem bölgesinde, Kosova savaşında Kosova’da bulundu. Diana Spencer ölünce Londra’ya gitti oradan haber akışını sağladı.

Pekcan Production şirketini kurdu ve Digitürk İz Tv ye hafta içi her gün ‘Karanlık Oda’ adlı programı yaptı. Bu programda Ara Güler‘den İzzet Keribar’a, İbrahim Zaman‘dan Okan Bayülgen‘e kadar resim dünyasının ünlü isimleri ile konuşup, onların özel koleksiyonlarını ekrana taşıdı.

2010 yılında Fox Haber yayın koordinatörü görevine geldi. 8 Ocak 2014 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

Lütfiye Pekcan, medya dünyasında hem haberci ayrıca programcı olarak yer aldı. Derya Baykal’ın sunduğu ‘’Derya Gibi ‘’ilk önce olmak üzere o kadar çok jurnal bayan kuşağı ve müsabaka programını hayata geçirdi.

SHOW TV’de bir dönem ‘Ateş Hattı’ ve TRT’de ‘Manşettekiler’ programını hazırlayıp sunan Pekcan, Kosova Savaşı’ndan İmralı Davası’na kadar tarihte derin izler bırakan o kadar fazla olayı canlı yayınlarla durum yerinden milyonlara aktardı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Luciano Benetton

2015 yılında, Lütfiye Pekcan pH yapım şirketine genel müdür oldu.

Mayıs 2017 ayında Acun Ilıcalı ile anlaşan Lütfiye Pekcan’ın hazırlayıp sunacağı ‘Yaşamdan Hikayeler‘ programı, Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV8‘de hafta için her gün gündüz kuşağında yayınlanacak.

Lütfiye Pekcan, 2001 yılında Ömer Ayaz Pekcan ile evlendi ve 2004 yılı doğumlu bir oğlu vardır.

Kitapları :
2015 – 3 Bayan 1 Ölüm 1 Sır

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı