M

Martina Stoessel

Martina Stoessel Biyografisi

En aşina şarkıları En Mi Mundo ve Hoy Somos Mas’tir. Disney Channel’ın Violetta dizisindeki Violetta rolü ile ünlüdür.

Martina Stoessel, 21 Mart 1997 tarihinde Buenos Aires, Arjantin’de doğmuştur. Tam adı Martina Stoessel Muzleradır. Takma adıyla Tini’dir. Annesi Mariana Muzlera, babası Alejandro Stoessel’dir. Francisco Stoessel adında abisi vardır. Babası Alejandro Stoessel aynı zamanda yapımcı ve yönetmendir. Genç yaşında şarkı, piyano, müzik komedi, müzikal tiyatro ve dans eğitimi aldı. Colegio San Marcos ve Colegio Martín okullarında okudu.

Hiperaktif ama çok uyuyan bir bebek olan Manden beri bir şarkıcı olma hayaliyle yaşamış. Arkadaşlarıyla şarkılar yazmak, kareografiler yapmak en büyük hobisi olmuştur. Ailesi de onun bu hayalini daima desteklemiştir.

Martina Stoessel, en bilinen şarkıları En Mi Mundo ve Hoy Somos Mas’tir. Disney Channel‘ın Violetta dizisindeki Violetta rolü ile ünlüdür.

Martina Stoessel, ilk olarak, 2007‘de Disney orjinal dizisi Patito Feo’da yardımcı başrol olarak rol almış, dizide kendisini oynamıştır. Patito Feo sonrası ilgiyi üzerine çekmiş ve 2011 yılında Violetta dizisinde Violettayı canlandırmak için önerge almıştır. Bu teklifi büyük bir mutlulukla kabul eden Tini’nin hayatı, Violetta’yla fazla değişmiştir.

Violetta dizisinin çekimleri 2011’in son aylarında başlamıştır. O sıralarda Disney, Tini’ye, İspanyolcasını seslendirmesi için Tu Resplandor (Kendi Işıltın) adlı şarkıyı teklif etmiştir. Tini, 2011’in son gününde, yılbaşı partisinde bu şarkıyı seyirci önünde sergilemiş ve ilk sahne tecrübesini tatmıştır.

Martina Stoessel Türkiye’de de 2013 yılından itibaren yayınlanan ve ilgiyle izlenen Disney Channel yapımı komedi, drama ve müzikal tarzında bir dizi olan “Violetta” serisi ile dünya genelinde üne kavuşmuştur. Martina Stoessel, bu dizide Violetta Castillo karakterini canlandırdı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Meryem Sahra Uzerli

İlk bölümü 14 Mayıs 2012’de yayınlanan, müziğin peşinden dışarı giden bir kızın yaşamı anlatıldığı Violetta dizisinde çoğu şarkı vardır. Te Creo, En Mi Mundo, Ser Mejor, Voy Por Ti gibi sevilen şarkılarla “Cantar es lo que ata” isimli albüm oluşturulmuştur. Büyük alaka ve alkış toplayan dizi, 2012 Kids Choice Awards En İyi Dizi Ödülünü almıştır. Tini, Violettanın başka ülkelerde de yayınlanmasıyla birlikte dünya çapında ün kazanmaya başlamıştır.

2013 yılında, Tini kariyerinde büyük bir adım atmasını sağlayan Latin Amerikanın en prestijli ödül töreninde “Martin Fierro En İyi Hanımefendi Sanatçı” ödülüne değerinde görülmüştür.

Martina Stoessel, Violetta dizisinin 2. sezon çekimleri bittiğinde, Violetta ekibi, 2013’ün son aylarında, öncekine nazaran daha büyük bir turneye çıkmışlardır. Turnenin adı Violetta: En Vivo’dur. Takım, Arjantin, İspanya, Fransa, İtalya, Uruguay, Paraguay, Brezilya, Şili, Uruguay, Venezuela, Meksika gibi Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinde konserler vermiştir.

2014 yılında Tini, kendi hayatını anlattığı Simplemente Tini isimli kitabını yayımlamıştır ve kitap birçok ülkede çok satanlar listesine girmiştir.

Violetta dizisi 2015 yılında bittikten sonra 2016 yılında devamı niteliğinde bir sinema filmi yapılmıştır.

Martina Stoessel, erkek arkadaşı Peter Lanzani’den 2015 Ekim ayında ayrıldı.

Martina Stoessel’in birincil solo stüdyo albümü olan TINI, 29 Nisan 2016 tarihinde çeşitli ülkelerde satışa çıkarıldı. Albümü Arjantin‘de 40.000 üzerinde satmak gerçekleştirerek bir altın, iki de platin sertifika aldı.

Ödülleri :
2013 – “Martin Fierro En İyi Hanımefendi Ressam” ödülü

Albümleri :
2016 – Losing The Love (Single)
2016 – Tini
2016 – Yo me escaparé (Single)
2016 – Siempre brillarás” / “Born to Shine (Single)
2014 – Crecimos Juntos
2014 – Gira Mi Cancion
2013 – Hoy Somos Mas
2013 – Libre cet (Single)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Mesut Toprak

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Tini: The Movie (Sinema Filmi)
2014 – Violetta: La emocion del concierto (Violetta Castillo) (Sinema Filmi)
2013 – Canavarlar Üniversitesi (Monster University) (Carrie Williams) (Sinema Filmi)
2012 – 2015 – Violetta (Violetta Castillo) (Tv. Dizisi)
2007 – Patito Feo (Martina / Genç Anna) (Tv. Dizisi)

Arananlar:
Jorge blanco kımdır

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı