P

Pelin Çini

Pelin Çini Biyografisi

Pelin Çini, 22 Temmuz 1979 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Koç Özel Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi sinema tv bölümünü bitirdi. Lise döneminde okul dergilerinde yazı yazdı. Üniversiteden Mezun olduktan daha sonra da dergilere dışarıdan yazılar yazmaya başladı. Sinema üstüne de yazılar yazdı, tercüme de yaptı.
Luxury Files, Dishy, GT, Trendsett Health, Parents gibi dergilerde kiminde yayımcı, kiminde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Bu sayede kadın-erkek ilişkileri, otomobil, sıhhat ve moda hakkında yazı yazma deneyimi de kazandı.

Pelin Çini, yakın arkadaşı Nora Romi bir uçtan bir uca Milliyet Hafta sonu eklerinde çalışmaya başlayarak dergicilikten gazeteciliğe geçiş yaptı.

Vücudunda 15’deri fazla dövmesi olan Pelin Çini’nin Uyruk gazetesinin hafta sonu eklerinde bir köşe olan “Çini Mürekkebi” adlı fazla başarılı bir blogu var.

Kıvanç Akşit ile birlikte olan Pelin Çini’nin kalçasında “Kıvanç Akşit’e aittir!” (Property of Kıvanç) yazan bir döğme vardır.

Pelin Çini, Tv8′de Hafta İçi Her Sabahleyin ekranlara gelen ve kısa sürede geniş hayran kitlesi edinen ‘Aramızda Kalsın’ magazin programını 2013 yılında Sacit Aslan ile birlikte sundu. Eylül 2013 de Yeni sezonda ise Pelin Çini’ye artist magazinci Salih Keçeci

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/pelin-cini/

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Pablo Picasso
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı