P

Pial Hüseyin Türkmen

Pial Hüseyin Türkmen Biyografisi

Pial Hüseyin Türkmen, 17 Şubat 1981 tarihinde Irak’ın Kerkük şehrinde doğmuştur. Kerkük’ten 25 sene önce 1994 yılında Türkiye‘ye göç ettikten sonradan da, 2003 yılından beri 16 yıldır İsveç‘te yaşamaktadır.
Pial Hüseyin Türkmen, ilk şarkısını 1995 yılında 14 yaşında iken yazdı ve besteledi. Babası Abdülrahman Kızılay ile birçok şarkıya imza attılar, babadan gelme bir yeteneğe sahip.

Pial Hüseyin Türkmen, 2001 yılında İsveç’te bilgisayar ve yazılım geliştirici bölümünü okudu, İsveççe ve Arapça Türkçe İngilizce hitabe ve yazma yeteneğine sahiptir.

Sanata olan ilgisi ile 2012 yılında daha geniş kitlelere gelmek için harekete geçti.

2016 yılında Türkiye Gazetesinde birincil haberi (Yıkılmışım dedi, şöhreti yakaladı) başlığı aşağı haberi çıktı!. Arabasında söylediği İbrahim Tatlıses‘in ‘Yıkılmışım Ben’ parçasını videoya çekip arkadaşına gönderen ve arkadaşının bu videoyu sosyal medyada paylaşması üzerine Kerküklü Sanatkâr Pial Hüseyin Türkmen’in hayatı değişti.

Pial Hüseyin Türkmen, “Çektiğim videonun bu duruma vesile olacağını bilmiyordum. Ayrıntılarıyla tesadüf oldu” şeklinde konuştu. Videonun sosyal medyada çok miktarda izlenmesi doğruca TRT Müzik Yapım Yönetmeni Mürşit Arslan‘la tanışmasına vesile olduğunu dile getiren Türkmen, “Türkiye‘ye geldim. Albüm yapmaya karar verdik. Beni meşhur sanatçılarla tanıştırdı. Biri Selami Şahin diğeri ise Ahmet Selçuk İlkan. Özcan Şenyaylar ile müzik çalışması yaptık” diye konuştu. Türkmen, “İsveç üzerinden Eurovision’a yeralma istiyorum” dedi.

Pial Hüseyin Türkmen, 2018 yılında Ne Gereği Var isimli birincil EP Albümünü gerçekleştirdi. Albüm toplam 3 şarkı ve 1 Remix’deri ibarettir, albümbe bulunan Ne Gereği Var ve Salla isimli şarkısını laf müziği kendisine aittir, Sus isimli şarkısı ile gündeme damgasını vuran eserin aranjesi Özcan Şenyaylar göre yapılmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Piri Reis

2019 yılında Kör Makas adlı şarkısı çıktı ve Vatan gazetesinde garip bir başlıkla haber oldu! (Paris Hilton’dan ‘Âmâ Makas’ yarasına jet dikiş) bir başlık adı aşağıda.

Son dönemin başarılı sanatçısı Pial Hüseyin Türkmen performansıyla göz doldurmaya devam ediyor. İsveç’te yaşamış Türk sanatkâr Pial Hüseyin Türkmen Söz ve Müziği Çetin Tazeler’e ait “Âmâ Makas” adlı şarkısına klip çekti.

Sosyal medyada büyük beğeni toplayan ‘Kör Makas’ sözleri ile kısa sürede herkesin diline dolanmayı başardı.

Dünyaca meşhur usta Paris Hilton sanatçı Türkmen’i yakın markaja alarak Türkmen’in klip çekimlerinde paylaştığı bir fotoğrafı beğenerek kalp emojisiyle yorumlar atarak beğenisini gösterdi. Hüseyin Türkmen piyasaya şöhret ismi ‘PİAL’ olarak, 19 Temmuz’da, aşk olsun yar şarkısıyla sevenleriyle buluşacak.

Paris Hilton bununla beraber Çetin Tazeler’in de yakın arkadaşı olarak biliniyor.

2019 yılında Vatan Gazetesinde, (PİAL “Aşk Olsun Yar” ile müzik severlerin alaka odağı oldu) başlığı aşağıda single haberi çıktı

Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesini Uzlaştırma Engürllü imzası taşıyor.

Hüseyin Türkmen piyasaya şan ismi ‘PİAL’ olarak, single çalışması “Aşk Olsun Yar” şarkısıyla Temmuz 2019’da her tarafta sevenlerinin karşısına çıktı. Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesi Barışma Engürllü kadar gerçekleştirildi. Pial Hüseyin Türkmen’in hedefi dünyada meşhur bir sanatçı edebilmek.

Aslen Kerkük doğumlu olan Pial Hüseyin Türkmen ufak yaşta önce Türkiye’ye gelmiş kısa bir vakit sonra da buradan İsveç’e göç etmiş bir ailenin oğlu.

Müzik onun hayatında büyük bir öneme sahip. Irak’ta çok sayıda sanatçıyla akrabalık bağı olan Pial’ın en büyük hedeflerinden biri dünyada meşhur bir müzisyen yapabilmek. Kısa bir süre önce laf ve müziği Çetin Terzilere ait olan Kör Makas adlı eserini de izleyicilerin beğenisine sunan Pial’ın daha önce “Ne Gereği Var”, “ Salla”, ve “Sus” adlı eserleri de müzikseverler göre beğeni kazanmıştı. Yönetmenliğini İzmirli Övünç Karaçağın üstlendiği ve son günlerde en çok arzu bölge “Aşk Olsun Yar” adlı eserin klibi İzmir’de çekildi piyasaya çıkar çıkmaz sosyal medyada en çok konuşulan ve görüntülenen şarkılar listesinde yer aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Park Jae Sang

Pial Hüseyin Türkmen’in Birçok yerel ve ulusal radyo ve televizyon da şarkıları dönüyor ve 8 Eylül 2019’da ShowTV Pazar Sürprizi programda görüntülenmişti.

Albümleri :
2018 – Ne Gereği Var
2019 – Âmâ Makas (single)
2019 – Aşk Olsun Yar (single)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı