R

Ramazan Kurtoğlu

Ramazan Kurtoğlu Biyografisi

Akademisyen, ekonomist ve yakın devir siyasi tarihi uzmanı

Ramazan Kurtoğlu, 27 Nisan 1956 tarihinde Antalya’nın Serik ilçesinde 7 kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Tam adı Ramazan Kağan Kurtoğlu’dur. Babası eski şampiyon ulusal pehlivan ve yağlı güreşçilerden Muharrem Kurt’dur. İlkokul, ortaokul ve Aksu Hoca Lisesi’ni Antalya’da bitirdikten daha sonra 1981 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayıp 1982 yılında İstanbul Üniversitesi‘nde Personel Yönetimi ve Endüstri İlişkileri üstüne yüksek lisansını bitirdi.

Peşinde The University of British Colombia, Vancouver, University of California, San Diego, University of Pennsylvania ve Kaliforniya Irvine’de genel İngilizce, meslek İngilizcesi, akademik İngilizce eğitimi, tavır bilimleri, milletlerarası finansman, ekonomi ve küresel operasyon yönetimi konularında lisansüstü, master ve doktora eğitimi fark etti.

1999 yılında Kaliforniya Üniversitesi‘nde Uluslararası Finans ve Piyasa Sermayeleri başlıklı sertifika programı yapmıştır. 2002 yılında Kaliforniya Üniversitesi’nde Küresel Işlem Yönetimi alanında Pre-MBA programını bitirdi.

Ramazan Kurtoğlu, İstanbul Açık Fikirli Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi’nde ekonomi dersleri verdi. Benzer üniversitede Milletlerarası Ticaret Bölüm Başkanlığı yaptı.

2 yıl Ortadoğu Gazetesi‘inde makaleler yazdı.

Ramazan Kurtoğlu, Koç Holding ve Bilfar Holding A.Ş, Kurtkaya Holding A.Ş ve Esman Şirketler Topluluğu’nda 1 Mart 1983 – 31 Mayıs 2009 tarihleri aralarında 26 yıl hesaplı danışmanlığın yanı sıra i, Finansal Tasarlama ve Mali Kontrol Müdürlüğü, İhracat Direktörlüğü, Parasal İşler ve Finansman Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlük, İcra ve Idare Heyeti Üyeliği görevlerinde bulundu.

2014 yılında Habertürk kanalında “Pelin Çift ile Öbür Gündem” programına çoğu kere konuk oldu.

Ramazan Kurtoğlu, 26 Ocak 2016 tarihinde Habertürk Tv‘de Cansu Canan Özgen‘in sunduğu Öbür Gündem adlı programda, Türkiye‘nin PKK/PYD’den kurtulması için laf konusu savaşı Musul’da, Kerkük’te ve Halep’te karşılamadığı takdirde savaş ortamının azami 10 sene daha sonra Anadolu’nun doğusuna kayacağını söyleyip, gerekirse 50.000 – 100.000 şehit vermeyi göze alarak, bu savaşa girmesini savundu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Reşideddin

Kitapları :
2016 – Evanjelizm – Tanrıyı Kıyamete Basmak
2016 – Nörofinans – Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi
2016 – Hollywood İşi
2016 – Küresel Düzenin Şifreleri
2015 – Para Oyunu & Psiko Siber savaş
2014 – Küresel Hegemonya Savaşları & İklim, Su ve Yiyecek
2014 – Din ve Küresel Ekonomi-Politik (Orion Yayınları)
2014 – Küresel Hegemonya Savaşları & İklim Su ve Gıda
2013 – Evanjelizm – Hollywood ve Kabala’nın 13.Havarisi & Dünya İmparatorluğu ve Türkiye
2013 – Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi Nörofinans
2012 – Türkiye Ekonomisi (1838-2010) Finansal Tiryakilik, Büyüme, Krizler ve Siyasi Sonuçları
2011 – Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni (Orion Kitap Evi)
2008 – Tanrı İmparatorluğu ve Türkiye
2007 – Türkiye ve Mesihuşa
2007 – Sancak Türklerin Ya Ekonomisi

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/ramazan-kurtoglu/

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı