R

Rene Ramillon

Rene Ramillon Biyografisi

Ceket ve spor kıyafetleriyle üstteki seviye uzmanlaşmış bir Fransız giyim firması olan “Moncler” firmasını kurmuştur.

Rene Ramillon, 1910 yılında Monestier-de-Clermont, Trieves, Fransa’da doğmuştur.

Rene Ramillon, 1952 yılında André Vincent ile Fransa‘nın Grenoble bölgesindeki dağlık bölgede, çadır ve uyku tulumu imalatçı olarak “Moncler” firmasını kurmuştur. Firmanın adını 1954 yılında doğduğu şehir olan MONestier-de-CLERmont’a atıfla “Moncler” yapmıştır. 1974 yılında Rene Ramillon şirketi kızı Anni Charlon’a teslim etti.

1994’ten 1998’e kadar Moncler, yalnızca İtalya, Japonya, Almanya, Avustralya, İsviçre, Birleşmiş Krallık, İsveç, Norveç, Danimarka‘da Avrupa bölgesi ve dünyanın en meşhur perakende mağazaları haline geldi.

Moncler markasının mülkiyeti 1998 yılında Fin.Part S.p.A.’ya aktarma edilmeden önce 1992 yılında Pepper firması kadar satın alındı. Bu “Moncler” firmasını 2003 yılında İtalyan girişimci Remo Ruffini tarafından satın alındı.

Kaz tüyünü iki kumaş parçası arasına koymayı düşünce eden Rene Ramillon, bu ürünü ile, uyku tulumları ilk önce edinmek üzere, kamp malzemeleri sektörüne odaklandı. Kış sezonunda, atölyelerin fazla ısınmadığını gören Ramillon, benzer araç gereç ile bu sefer işçilere yelek üretmeye karar verdi. İlk olarak kaz tüyü ceketini tasarladı, kapitone uyku tulumları üretti. Ceket ilk olarak markanın çalışanları göre giyildi ve sonradan Ramillon’un dağa tırmanan arkadaşı Lionel Terray, benzer ekipmanı dağcılar için üretmesini istek etti. Ve dağcılık şampiyonu Lionel Terray aracılığıyla popüler oldu.

daha sonra, kapitone ceketler, salopetler (Bahçıvan giysisi), eldivenler, yüksek dayanıklı uyku tulumları ve çeket ve montları fazla korumalı en soğuk iklime uygun ülkü getirdi ve aşamalı olarak geliştirildi. Kayak kıyafetleri üretti.

1968 yılında Grenoble Kış Olimpiyatları vesilesiyle Fransız Kayak Ulusal Takımı’na sponsor olarak adını duyurdu. Bu süreçte adamakıllı bilinen marka, yavru horoz logosunu kullanmaya başladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ronnie James Dio
Arananlar:
https://www biyografirehberi com/rene-ramillon/

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı