B

Berksan Özer

Berksan Özer Biyografisi

Berksan Özer, 30 Mayıs 1979 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Profesyonel anlamda ilk sahne deneyimini 17 yaşında gerçekleştiren Berksan’ın babasının Ankara’da büyük bir gazinosu ve bir gece kulübü varmış. 18 yaşından itibaren ayrıca sahneye çıkmaya ayrıca de Kabare Bar adlı gece kulübünü işletmeye başlamış. Ankara Üniversitesi Amerikan Turizmi Ve Otelciliği bölümünden mezun oldu. Babasını 1995 yılında kaybeden Berksan’ın annesi Gata’dan emekli hemşiredir ve Turaç Berkay Özer adında bir kardeşi vardır, aynı zamanda aranlörlüğünü yapmaktadır.
Müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladı. Babasın müziğe olan ilgini ko evinin açtığı bir sınavla Türk sanat müziği çocuk korosuna girdi. Özgen Gürbüz yönetiminde beş sene çocuk korosunda çalışmalarını sürdürdü. daha sonra Tuncay Yalın’dan şöhret dersleri almaya devam etti. Solo olarak birincil sahne deneyimini Ankara’da Cabare adlı gece clup da yaşadı. Birkaç yıl daha sonra tekrar aynı clup da arzu üstüne sahneye çıktı.

Solo olarak çıktığı o kulüpte onu dinleyenler arasında, onu bu gerçek dışı için cesaretlendirecek ve teşfik edecek olan Fatoş Çinkitaş’la tanıştı. Serüven böyle başladı… Bundan yaklaşık iki hafta sonradan prodüktörü olacak Metin İlhan’la tanıştı. Ve İstanbul’a doğru yola çıkarak istanbul’a yerleşti. Albümde bulunan şarkıları hazırladığı vakit içerisinde yaklaşık iki sene baştan başa büyük bir clup da vokal olarak çalıştı.

2003 yılında birincil albümü “Çilek”i çıkarttı. Albümde14 şarkı yer alıyor. Bu şarkıların 13’ü onun imzasını taşıyor.

Berksan Özer, 2007 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy’un yaptığı “Çılgın Dersane Kampta” adlı sinema filminde Yüksek Dağ Kırşan, Ceyda Ateş, Okan Karacan, Paşhan Yılmazel, Simge Tertemiz, Sevil Uyar, Ozan Aydemir, Mustafa Topaloğlu, Cüneyt Arkın, Sibel Tüzün ile birlikte rol aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bülent Somay

Berksan Özer, 2012 yılında tv8’de yayınlanan ve çekimleri Kenya‘da yapılan Trophy Türk adlı yarışma programında yer almıştır. Hale Caneroğlu ile birlikte Billur Kalkavan, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Albümleri :
Stüdyo Albümü:
2003 – Çilek
2005 – Kalbime Dönüyorum
2007 – Bay Bay
2009 – Dayanıksızlık
2011 – Su

Maxi Single:
2006 – Öpüşelim mi?
2013 – Oh Oh
2014 – Berksan Ft Hande Yener – Haberi Var Mı?
2015 – Onlar Bilmez

Remiks Albüm :
2010 – Beni Seviyor

Filmleri ve Dizileri :
2007 – Deli Dershane Kampta
2008 – Üç Tatlı Cadı
2008 – Servet Avcısı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı